Zainteresowania w CV

Ciekawe i nietypowe zainteresowania dla CV


Jeżeli w swoim CV napiszemy, że interesują nas książki, kino lub teatr, nie możemy oczekiwać, że ktokolwiek, kto będzie to czytać, od razu zaprosi nas na rozmowę. Każdy element dokumentu zgłaszanego przy rekrutacji powinien być dopracowany, w tym również i Zainteresowania do CV. Niektóre pasje będą rozpatrywane pozytywnie, inne przyniosą odwrotny skutek, zatem musimy uważać, o czym w ogóle wspominamy. Co będzie, a co nie będzie mile widziane w tej części dokumentu?

Sporty zespołowe to fajne hobby


Bardzo możliwe, że podobnie jak połowa społeczeństwa, w wolnym czasie lubimy dać sobie w kość, czyli spędzamy go w sposób aktywny. Sport jest jednak dość rozległą dziedziną, więc musimy się bardziej sprecyzować, pisząc o swojej ulubionej dyscyplinie. Jeśli są nią sporty ekstremalne bądź te indywidualne, lepiej na nie uważajmy. Choć świadczą one o naszej niezależności i indywidualizmie, pokazują jednocześnie, że raczej nie lubimy bądź nie umiemy działać w grupie i jesteśmy skłonni do podejmowania ryzyka, co w firmach raczej nie jest mile widziane. Inaczej zadziała już pasja do sportów sztuk walki (np. karate). Wskazują one na naszą konsekwencję, wytrwałość i umiejętność dążenia do celów poprzez pokonywanie różnych trudności. Dla pracodawców atrakcyjnymi Zainteresowaniami do CV będą także wszelkie sporty zespołowe. Jak sami się domyślamy, prezentują one naszą umiejętność działania w zespole, która to zawsze jest doceniana w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach.

Bardziej ambitne zainteresowania


Naturalnie nasze zainteresowania nie muszą być związane ze sportem. Jeśli jednak wspomnimy tylko o tym, że lubimy czytać książki czy oglądać filmy, zostaniemy uznani za osobę nudną, która nie ma zbyt wiele do pokazania. Chcąc koniecznie wspomnieć o takich pasjach, postarajmy się je chociaż trochę rozwinąć. Niech w naszym CV nie pojawi się literatura, a np. literatura norweska, a zamiast kina - kino czarno-białe. Teoretycznie ta sekcja pozwala nam na całkowitą dowolność, ale wspominanie o miłości do malowania paznokci będzie raczej mijać się z celem, z wyjątkiem ubiegania się o pracę w zakładzie kosmetycznym. Istotne może być zatem dopasowanie kilku ze swoich pasji do charakteru konkretnej firmy. Jeżeli planujemy pracować w bibliotece, spokojnie mówmy o literaturze czy innych sztukach, ale gdy staramy się o menadżerskie stanowisko, wspominajmy raczej o sportach czy różnych działach biznesu. Zainteresowania mogą nam bardzo pomóc w zdobywaniu pracy, choć bywają one i przeszkodą.

Lepiej tego unikać...


O pewnych rzeczach w swoim CV nie powinniśmy wspominać, nawet jeśli są to nasze prawdziwe pasje. Zainteresowania w CV muszą być tak dobrane, by pracodawca nie bał się o nich z nami mówić i by zawsze potraktował je obiektywnie, nie musząc ich podświadomie oceniać. Praktycznie rzecz biorąc - nie piszmy o żadnych fascynacjach seksualnych, zainteresowaniach związanych z konkretnymi partiami politycznymi czy tych nawiązujących do jakichkolwiek religii. Zawsze są to tematy kontrowersyjne, które czasami mogą być źle zrozumiane i niewłaściwie przez kogoś odebrane.

Napisz skuteczne CV

Dla wielu osób (w szczególności nowych na rynku pracy) pisanie dokumentów aplikacyjnych jest trudne. Kandydaci często nie znają formy jakie powinno mieć CV a tym bardziej wymagań dotyczących treści. Właśnie dla nich powstał serwis cvtips.webgarden.com. Witryna ma za zadanie gromadzić niezbędne informacje dla wszystkich osób piszących CV i list motywacyjny. Nie ważne - czy masz doświadczenie czy nie, czy masz 20 lat czy 50 - Ta strona jest dla Ciebie!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one